محل تبلیغات شما

ناخوانده مثل يک خرس گرسنه


خستگي از ترافيک، استرس ها و قيل و قال زندگي روزمره، فکر دل زدن به کوه و بيابان و دور شدن از هياهوي شهر را در طبيعت جذاب مي کند. هستند افرادي که از بچگي عاشق اکتشاف در طبيعت بوده اند، به افرادي مثل استيو اروين به چشم اسطوره نگاه مي کنند و هميشه خيال يک طبيعت گردي جانانه را در سر دارند. اين نوع ماجراجويي قطعا خالي از خطر نيست خصوصا براي کساني که بي تجربه اند. از قديم گفته اند چرا عاقل کند کاري که باز آرد پشيماني. در ادامه بحث نکات مربوط به سفر در پاييز اکنون با الفباي طبيعت گردي ايمن آشنا مي شويم.


منطقي مثل منطقه امن


مهم ترين مسئله انتخاب يک منطقه امن است. برنامه سفر بايد جوري تنظيم شود که در ساعات روشنايي روز به آنجا برسيد چون دلتان نمي خواهد وقتي صبح روز بعد چشم باز مي کنيد ببينيد چادر شما درست کنار يک غار وحشتناک بوده يا بر لبه يک پرتگاه قرار داشته است. اگر قصد برپايي چادر داريد خوب زمين را بررسي کنيد و از حفره هاي مشکوک در زمين که مي تواند لانه مار يا جانورهاي خطرناک ديگر باشد فاصله بگيريد. شناخت مسيرهاي اصلي و فرعي و خطرات احتمالي ذهن شما را آگاه و بيدار نگاه مي دارد.


غير منتظره مثل آب و هوا


پيش بيني هاي آب و هوا خيلي دقيق نيستند اما حداقل خواهيد دانست بايد انتظار چه شرايطي را داشته باشيد. خيلي از مردم چندان به اين مسئله توجه نمي کنند و همين باعث پشيماني شان مي شود. تصور کنيد يک توفان شديد ماشين شما را بلند کند و به نقطه اول مسير بازگرداند! آگاهي از شرايط جوي باعث مي شود تجهيزات مناسب را آماده کنيد، يک گردش بي دردسر داشته باشيد و شرايط غير منتظره خُلق شما را تنگ نکند.


نگذاريد آب و هوا شما را شگفت زده کند


دلگرم کننده مثل لباس هاي گرم


چادر، کيسه خواب، چراغ قوه، کبريت و سوخت به ميزان کافي را فراموش نکنيد. حتي اگر فکر مي کنيد هوا خوب است هميشه يکي دو دست لباس گرم برداريد؛ بيرون از شهر هوا هميشه چند درجه خنک تر است و ممکن است حتي به زير صفر درجه اُفت کند. سايز و جنس چادري که انتخاب مي کنيد هم حائز اهميت است. چادرهاي هشت نفره هنگام خواب تنها گنجايش چهار نفر را دارند (و چهار نفره ها گنجايش دو نفر). به عنوان يک قاعده کلي هم خريد چادري که ضد آب نباشد پول دور ريختن است. از ما گفتن.


ناخوانده مثل يک خرس گرسنه


آشنايي با حيوانات و حيات وحش منطقه بسيار مهم است. البته قبل از اينکه شروع به حرکت کنيد؛ نه وقتي چادر زده ايد، شب شده و بچه ها در حال روشن کردن آتش هستند. در اين لحظه اگر يک خرس به سمت نور آتش شما جذب شود زمان مناسبي براي آشنايي با حيات وحش منطقه نخواهد بود. اکنون فقط بايد پا به فرار بگذاريد. هرچند مجبور باشيد بيخيال سيب زميني هاي تنوري و ساير خوراکي ها شويد.


مطمئن مثل جعبه کمک هاي اوليه


شايد فکر کنيد جعبه کمک هاي اوليه يک وسيله اضافي و جاگير است که هيچوقت مورد استفاده قرار نمي گيرد. اما وقتي اتفاقي اورژانسي بيافتد متوجه خواهيد شد وسايل موجود در آن تا چه حد کمک کننده اند. اين وسايل را خودتان بر اساس نوع منطقه و خطرات احتمالي موجود در آن انتخاب کنيد. هرچند به همراه داشتن ناخن گير، قرص مسکن، گاز استريل، ژل آلوئه ورا (براي تسکين خارش ناشي از گزش ات)، چسب زخم و قرص آنتي هيستامين بي ضرر است.


ضروري مثل ضد آفتاب


در طول سفر از عينک ضد آفتاب استفاده کنيد و بي توجه به ابري يا آفتابي بودن هوا، با سخاوتمندي کرم ضد آفتاب را روي پوست صورت و دست هاي خود پخش کنيد. ترجيحا از آستين بلند استفاده کنيد تا دچار آفتاب سوختگي نشود يا اگر تيشرت را ترجيح مي دهيد آستين هاي جدا بپوشيد. اشعه هاي مضر و مخرب نور آفتاب مي تواند به بينايي و پوست شما آسيب برسانند. آفتاب سوختگي و چروک هاي دور چشم، رهاورد دلخواه هيچ کس از سفر نيست.


 


هيجان انگيز مثل آغاز


هيجان انگيز مثل شروع طبيعت گردي ايمن


همه اقدامات احتياطي که به شما گفتيم براي اين بود که خودتان در امان باشيد نه اينکه کلا قيد طبيعت گردي را بزنيد. يک برنامه ريزي مناسب داشته باشيد. با يک همسفر با اخلاق و خصوصيات دلخواه خودتان هماهنگ کنيد و دل بزنيد به جاده. بماند که تنها نبودن خودش يکي از اصول طبيعت گردي ايمن است!

روز جهاني استاندارد

مجموعه شهر مشاغل سرزمين کارالند

ترسناکترين موزه هاي دنيا

يک ,مي ,کنيد ,مثل ,طبيعت ,آفتاب ,طبيعت گردي ,شما را ,داشته باشيد ,گردي ايمن ,کنيد و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Chad شرطبندي Jason Alex آموزش محتوا April Kristi آتليه تخصصي کودک در کرج Jennifer آهک هيدراته